ReNu MPS Sensitive Eyes 360 ml med linsetui
- ReNu MPS Sensitive Eyes 2 x 360 ml med linsetuier – 199 kr (du sparar 39 kr)
- ReNu MPS Sensitive Eyes 3 x 360 ml med linsetuier – 299 kr (du sparar 58 kr)
119 kr 3,31 kr per 10 ml
Produktinformation om ReNu MPS Sensitive Eyes 360 ml med linsetui
Nytt från Bausch & Lomb: Renu MPS Sensitive Eyes är en universal linsvätska som förbättrar komforten vid kontaktlinsbärande. Den är sammansatt för vård av irriterade, känsliga ögon.
Innehåll: borsyra, edetate disodium, EDTA, natriumborat, natriumklorid, DYMED™ (polyaminopropyl biguanid) 0.0001%, HYDRANATE® (hydroxialkylfosfonat) 0.03 %, poloxamin 1%.
Produktdetaljer
Specifikationer | |
---|---|
Peroxid: | Nej |
Fysiologisk saltlösning: | Nej |
Vikt: | 452 g |
Volym: | 360 ml |
Konserveringsmedel: |
Polyaminopropyl Biguanide Edetate Disodium |
Tillverkare: | Bausch & Lomb |
Användning | |
Allt-i-en linsvätska: | Ja |
För hårda linser: | Nej |
För mjuka linser: | Ja |
Reseförpackning: | Nej |
Förfallodatum: | Åtminstone 19 månader |
Användningsperiod efter öppnandet: | 3 månader |
Tillbehör | |
Linsetuier i en förpackning: | 1 |
Övrigt | |
Kategori: |
Linsvätskor Tillbehör |
Gustaf F.
Hej’
Jag har en liten undran! Jag har sökning på bra pris av ReNu MPS Sensitive Eyes 360ml två pack. Nu fick jag ett bra erbjudande som kom från er på 99kr för ett två pack. Men när jag klickar på länken, så finns inte erbjudandet!?
Med vänlig hälsning, Peter
Svara
Hej Gustav, tack för din fråga. På vår hemsida tar vi för närvarande 189,00 kr för två pack ReNu MPS Sensitive Eyes 2 x 360 ml. Det låter som att du har gått via prisjämförelsesida och därav eventuellt ett annat pris.
Svara