Hoppa till innehåll
Logga in

Avizor GP Cleaner 30 ml

Vi säljer inte den här produkten längre.

Ett klart val för dina ögon

Vi har unika fördelar.

Lojalitetsprogram

Från din allra första beställning får du bonuspoäng som du kan använda för att lägga till gratis gåvor.

Fri frakt över 700 kr (under 2000g)

När din beställning är mindre än 700 kr kan du använda vår leverantör PostNord för bara 39kr.

365 dagars garanti

Om ditt recept från optikern ändras så byter vi gärna ut de oöppnade linserna du har handlat från oss under de senaste året.

 

Kundbetyg på Avizor GP Cleaner 30 ml

100 %

baserat på 14 recensioner

14×

Produktinformation om Avizor GP Cleaner 30 ml

AVIZOR GP Cleaner är en linsvätska för alla typer av hårda och gaspermeabla kontaktlinser. Använd inte denna linsvätska för mjuka kontaktlinser.

AVIZOR GP Cleaner linsvätska rengör och desinficerar. För att säkerställa tillräcklig desinfektion ska linserna blötläggas i lösningen i minst 4 timmar.

AVIZOR GP Cleaner-linsvätska får aldrig komma i kontakt med ögonen. Om linserna inte är tillräckligt fria från rester av linsvätskan kan det orsaka irritation. Därför rekommenderas att linserna sköljs med en saltlösning innan de appliceras.

Innehåll: Anioniskt rengöringsmedel 10 % i vattenlösning.

 

Produktdetaljer

Specifikationer
Vikt:  57 g
Volym:  30 ml
Tillverkare: 
Användning
Kategori:  Allt-i-en linsvätska
För hårda linser:  Ja
För mjuka linser:  Nej
Reseförpackning:  Ja
Förfallodatum:  Åtminstone 34 månader
Användningsperiod efter öppnandet:  2 månader
Övrigt
Kategori:  Linsvätskor
Tillbehör
Universella kontaktlinsvätskor

Kommentarer om Avizor GP Cleaner 30 ml

Lägg till en fråga

Tina J.

Hej ska jag blanda denna med vatten?? Denna är vit

Lentiamo Jessica

Hej Tina, tack för din fråga. Vi säljer inte denna produkt längre men känner inte till någon information om att denna ska blandas ut med vatten.

Publicera din kommentar eller fråga till Avizor GP Cleaner 30 ml

Jag godkänner behandlingen av de angivna uppgifterna och publiceringen av kommentaren på webbplatsen.

Godkänt av våra kunder

Hela 100 % av totalt 20 omdömen är positiva. Läs om andra kunders upplevelser.

Lätt att beställa och upprepa beställning för lins receptet finns kvar på Lentiamo från tidigare beställning.
Snabbt leveransen
Snabb leverans